2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Törenlerle Başladı

Çanakkale‘de 2013-2014 eğitim öğretim yılı yapılan törenlerle başladı.

Sabah saat 10.00′da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören, Özlem Kayalı İlköğretim Okulunda devam etti. Özlem Kayalı İlköğretim Okulundaki törene Vali Vekili Hüseyin Kulözü, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aydın Şirin, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş’ın yaptığı konuşmanın ardından Vali Vekili Hüseyin Kulözü de bir konuşma yaptı.

Vali Vekili Hüseyin Kulözü konuşmasında; “2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılını İlimizde başlatmak üzere düzenlenen bu törende sizlerle beraber olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyor, herkese sevgi ve saygılar sunuyorum. Sözlerime başlamadan önce yurt dışında bulunan Sayın Valimiz Ahmet Çınar Beyefendi’nin ilimizde eğitim ve öğretim yılının hayırlı ve uğurlu olması dileklerini iletmek istiyorum.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın en önemli görevi; okullarımızda değerli öğretmenlerimiz vasıtasıyla siz sevgili öğrencilerimizi hayata ve geleceğe hazırlamak, bu konuda politikalar üretmek ve eğitim sorunlarını çözmektir. Günümüzde eğitim, bir toplumun geleceğini ilgilendiren en önemli alandır. Bu nedenle, eğitim sorunu sadece Milli Eğitim Bakanlığı’nın çalışmalarıyla çözülebilecek bir sorun değildir. Toplumun tümünü ilgilendirdiği için ancak toplum olarak seferberlik yapabilirsek üstesinden gelebileceğimiz bir sorundur. Bu konuda, ülkemizin her yöresinde olduğu gibi, İlimizde de hayırsever vatandaşlarımız ve sanayicilerimizin okul yapımına çok önemli katkıları bulunmaktadır. Kendilerine çok teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum.

Eğitimin önemini artıran bir diğer neden, aileden sonra bireyin toplumsal hayatta rol almaya hazırlanmasındaki basamak ilkokuldur. Aileden sonra çocuğumuzun okul hayatı, onun toplumdaki konumunu belirlemede yardımcı olur. Okullarımız, bir eğitim öğretim yuvası olarak, insanın kendisine, ailesine ve topluma yararlı bir birey olarak yetiştirildiği yerlerdir.

Büyük Önder Atatürk’ün bizlere hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmak ancak eğitimle gerçekleşebilir. Gelişmiş ülkelerin sahip olduğu bilim, sanayi ve teknoloji düzeyine ulaşmak çok çalışmak ve bilimi ön planda tutmakla olur.

Hedefimiz geleceğimiz olan öğrencilerimizi Türk milli eğitiminin genel amacı doğrultusunda ve en iyi şekilde yetiştirmektir. Bu kapsamda öğretmenlerimize ve velilerimize önemli görevler düşmektedir. Eğitimin ayrılmaz ve en önemli parçası olan öğretmenlerimizin, bu kutsal görevi yerine getirirken hiçbir fedakârlıktan kaçınmadıklarını, büyük bir özveri ile çalıştıklarını biliyoruz. Bu eğitim ve öğretim yılında da öğrencilerimizle birlikte başarılı olacaklarına inancımız tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, yeni eğitim ve öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum. İlköğretim haftasını kutluyor, başta öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz olmak üzere, velilerimize başarılı, sağlıklı bir öğrenim yılı diliyor, hepinize sevgi ve saygılar sunarım.” dedi.

Konuşmaların ardından okul öncesi eğitime ve 1. sınıfa başlayan öğrenciler Özlem Kayalı İlkokulunda okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından karanfillerle karşılandı.

Daha sonra şiirler okundu ve halk oyunları gösterileri yapıldı.

Özlem Kayalı İlköğretim Okulundaki törenden sonra saat 14:00′da milli eğitim den sorumlu Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş başkanlığındaki İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile okul müdürleri Vali Vekili Hüseyin Kulözü’nü ziyaret etti.

Bu ziyaretin ardından Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri de Vali Vekili Hüseyin Kulözü’nü ziyaret etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*