“AYRIMCILIK”‘ İSİMLİ SERGİ ZİYARETE AÇILDI…

Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi, uluslararası bir çalışma olan ‘F for Friendship’ isimli proje kapsamında hazırlanan ‘Ayrımcılık’ isimli sergiye ev sahipliği yaptı.

18 Eylül 2013 tarihinde kapılarını ziyaretçilere açan serginin ilk gün gerçekleşen açılış etkinliğine Belediye Başkan Vekili Muharrem ERKEK başta olmak üzere, projenin yaratıcıları ve davetliler katıldı.

Avrupa Birliği ‘Youth in Action’ programı kapsamında The Non Formal Group “forward it” ve Troya Genç Çevre Derneği’nin işbirliği ile organize edilen ve 20-29 Haziran 2013 tarihleri arasında Yunanistan’ın Thasos Adası’nda gerçekleştirilen ‘F for Friendship’ isimli projenin çalışmaları sırasında katılımcıların çektiği fotoğraflardan oluşan ‘Ayrımcılık’ sergisi büyük ilgi gördü. Fotoğraflarda ise, ırkçılık ve ayrımcılığa karşı mesajlar verildi.

Türkiye ve Yunanistan’dan 24 kişinin katıldığı bu proje kapsamında ise, ayrımcılık ve ırkçılık konularında çeşitli atölyeler düzenlendi. Bu atölyelerde ülkeler, milletler arasında toleransın ve karşılıklı anlayışın geliştirilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirildi.

Sergiyi gezen Belediye Başkan Vekili Muharrem ERKEK ise, burada yaptığı konuşmada çalışmaları çok beğendiğini ifade ederek, projeye katkı veren katılımcılara teşekkür etti.

Çanakkale Belediyesi ve Yazar Sanatçı Evi’nin katkılarıyla düzenlenen sergi 21 Eylül 2013 tarihine kadar kapılarını ziyaretçilere açık tutacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*