Bayramiç İlçesi’nde Keklice Köprüsü Mevkii’nde başlayan anız yangını korkuttu

Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’nde Keklice Köprüsü Mevkii’nde başlayan anız yangını, Tepecik Mahallesi’ndeki evlere doğru ilerleyince panik yaşandı. Arazözler ile belediye itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği söndürme çalışmalarına polis ve zabıta memurları da katıldı.

İddiaya göre, çiftçi 53 yaşındaki Abdülkadir V. bugün öğle saatlerinde, Bayramiç Keklice Köprüsü yakınlarındaki tarlasında yasak olmasına rağmen anız ateşi yaktı. Alevler, kısa sürede yayılıp kendi evinin de bulunduğu Tepecik Mahallesi’ne doğru yönelince itfaiyeye haber verildi. Ormanlık alana da yakın olması nedeniyle olay yerine ilk gelen Bayramiç Orman İşletme Şefliği’ne ait arazöz oldu. Hafif Esen Rüzgar, kuru otları yakıp ilerlemeye devam edince mahalle sakinleri paniğe kapıldı. İtfaiye ekipleri de söndürme çalışmalarına destek verdi.

Evlere 20 metreden kadar yaklaşan alevlere polis ve zabıta da müdahale etti. Memurlar ellerine aldığı ağaç dallarıyla alevleri söndürmeye çalıştı. Bazı mahalle sakinleri de bahçelerindeki çeşmelere taktıkları hortumlarla alevlere su sıktı. Yangın, yaklaşık bir saatlik çaba sonucunda evlere ulaşmadan söndürülünce, herkes rahat bir nefes aldı.

Polis, yangına neden olan Abdülkadir V.’yi ifadesine başvurulmak üzere gözaltına alındı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*