Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ( İİBF) oryantasyon programı ve onur öğrencisi ödül töreni, Yılın En Başarılı Kaymakamı seçilen Elazığ Vali Yardımcısı İhsan Selim Baydaş’ın katılımıyla gerçekleşti.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2013-2014 öğretim yılı oryantasyon programı ve onur öğrencisi ödül töreni, 2012’de Yılın En Başarılı Kaymakamı seçilen Elazığ Vali Yardımcısı İhsan Selim Baydaş’ın katılımıyla gerçekleşti.

Didem Yaman Amfisi’nde gerçekleşen törende konuşan Elazığ Vali Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, 10 yıl önce Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduğu Biga İİBF’ye 10 yıl sonra Yılın En Başarılı Kaymakamı ödülü almış olarak geri dönmekten duyduğu heyecanı dile getirdi. Kaymakam Baydaş, öğrencilere, “Üniversite sıralarında hayal ettiği mesleğe girmiş bir abiniz olarak karşınızdayım” diye seslendi.

1999’da henüz 5 yaşındaki bir üniversiteye, Biga İİBF’ye geldiğinde bugünkü kampusün bulunmadığını ve fiziki şartların yetersiz olduğunu hatırlatan Baydaş, buna karşın fakülte bünyesinde buluşmuş çok sayıda nitelikli hocayla birebir iletişim kurma imkanına sahip olmasından dolayı eğitim hayatında kendini şanslı hissettiğini söyledi. Baydaş, üniversitenin son yıllarda yaşadığı sıçrama nedeniyle Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner’e de teşekkür etti.

Kendisinin hem Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden, hem de Türkiye’de ilçede yer alan bir fakülteden yetişmiş ilk kaymakam olduğuna değinen Baydaş, şunları söyledi: “Ben bu sınava girerken ‘Daha önce hiç yok, olur mu’ diye düşünüyordum. Benden sonra 10 arkadaşıma daha aynı yolu açtım. Sizin şansınız önünüzde örnekler olması. Karda bir çığır açılmış, yeter ki o izi takip edin. Her şey sizin gayretinize bağlı. Bir şeye azmedip gayret ederseniz başardığınızı siz de göreceksiniz. Ancak önünüzdeki 4 yılı kendinizi yetiştirmeye adamanız gerek.”

Biga İİBF Dekanı Prof. Dr. Hamit Palabıyık da konuşmasında, fakülteye yeni başlayan öğrencilere bir idealleri olması gerektiğini hatırlatarak “İdealsiz olmak, bu hayatın bomboş geçmesidir. Sizler anne babanızın kucağından daha yeni ayrıldınız. Öğrenciliğin temel gereklerini yerine getirmeyi ihmal etmeyin. Iyi birer kaymakam, idari hakim, müfettiş olmak için çok çalışın” diye konuştu.

Törene katılan ÇOMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ramazan Gülendam, öğrencileri fakültenin sahip olduğu her türlü fiziki imkandan yararlanmaya çağırarak şöyle konuştu: “Size zamanınızı iyi kullanmanızı ve düzenli çalışmanızı tavsiye ediyorum. Okuldan sıradan öğrenci olarak mezun olmayın. ÇOMÜ’lü olmak çalışkan, onurlu, medeni ve üretken olmaktır.”

Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan, konuşmasında ilçenin son yıllarda yaşadığı gelişmelerden söz ederek, Güney Marmara’nın yükselen değeri olan Biga’nın memleketin en gözde ilçelerinden biri olmaya aday olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından Biga İİBF Dekan Yardımcısı Yrd Doç. Dr. Yavuz Yıldırım fakülteyi tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Törende onur öğrencilerine onur belgeleri ve ödülleri verildi.

Törenin ardından Elazığ Vali Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, Kamu Yönetimi 4. sınıf öğrencileriyle buluşarak deneyimlerini paylaştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*