Cafe ve Bahçeler İçin Uygun Şemsiyeler

Cafe ve Bahçeler İçin Uygun Şemsiyeler

 

Hem cafe hem de bahçe için çok uygun olan şemsiyeler üretilirken bu cafe şemsiyesi olarak adlandırılan ürünler büyük talep görüyor.
İklimsel etkiler düşünüldüğünde ülkemiz hem kış aylarını hem de yaz aylarını oldukça keskin geçiriyor. Bu sebeple de hem işletme sahipleri hem de müstakil evleri olan kişiler açık alanlarını yılın her döneminde kullanabilecekleri şekilde tasarlamak istiyor. Bu aşamada cafe şemsiyesi modelleri bu imkanı sunan yegane ürünler olarak göze çarpıyor. Bu şemsiyeler sayesinde yaz aylarında güneşten koruna kişiler kış aylarında ise yağmurdan ve kardan korunuyor. Böylece açık alanlarda istedikleri gibi zaman geçirme şansları olmuş oluyor.

Şemsiye denildiğinde geçmiş yıllarda yağmur yağdığında elimize alıp evden çıktığımız ürünler gelirken günümüzde cafe şemsiyesi modelleri geliyor. Günümüzde çok sayıda firma bu ürünleri tercih ederken gıda sektörü içerisinde hizmet veren işletmeler için bu ürünler olmazsa olmaz olarak görülüyor. Cafe kültürü ülkemizde oldukça yaygın olduğundan insanlar her zaman dışarıda vakit geçirebilecekleri sabit bir mekan arayışı içerisinde oluyor. Her dönemde rahatlıkla tercih edebilecekleri ve sürekli farklı bir mekân aramayacakları bir yer bulabilmeleri için 4 mevsim aynı hizmeti verebilecek kapasitede bir yer olması gerekiyor. Günümüzde şemsiyeler sayesinde cafeler her dönemde açık alanları kullanma şansı sunuyor. Bu sayede müşterilerini kaçırmazken hem yaz hem de kış aylarında aynı satışı gerçekleştirebiliyor.
Evlerinden çıkarak farklı bir mekana giden kişiler yine kapalı bir ortamda kalmak istemiyor. Bu durumda evlerinden çıkmanın çok bir anlamı olmadığını düşündükleri için mümkün olduğunca açık alanlara yöneliyorlar. Açık alanlara yönelim gösterirken yiyecek ve içecek siparişi verilebilen yerlerde ekstra sorunlar ortaya çıkıyor. İlk olarak kişilerin dış etmenlerden tamamen soyutlanması gerekirken yalnızca sıcaktan ya da yağmurdan korunmaları yeterli olmuyor. İnsanlar yemek yerlerken de tozun bulaşmaması için belirli seviyede korunmaya ihtiyaç duyuyor. Bu korunma işlemi de şemsiyeler tarafından gerçekleştiriliyor. Bu şemsiye modelleri bahçe şemsiyesi olarak da isimlendirilirken gerekli korumayı tek başına kullanıcılarına sunuyor.

Kapalı bahçe şemsiyesi modellerine yönelen işletmeler şeffaf malzemeden üretilen yan kısımlar sayesinde müşterilerini dış etmenlerden korurken iç mekanda sıkıştırmamış oluyor. Rahatlıkla insanlar dışarıyı izleyebilirken iç mekanda oturdukları hissi de oluşmuyor. Bu sebeple yılın her döneminde bu mekana gidebilen kişiler yol kenarında olsa dahi toza ya da diğer kirletici etkilere maruz kalmıyor. Açık alanlarda rahatsız edici bir rüzgâr etkisi de bu şemsiyeler sayesinde müşterilere ulaşmıyor. Genel olarak yenilen gıdaların devrilmesine ya da dağılmasına sebep olan rüzgâr şemsiyelerin yan bölümleri sebebiyle içeri giremiyor. Bazı işletmeler sürekli olarak bu tarz alanlara talep olduğundan kapalı alanları mümkün olduğunca daraltarak şemsiyeli açık alanlara yöneliyor.
Benzer bir şekilde bahçelerde de bu tarz ürünler kullanılıyor. Bunun sebebi olarak aynı taleplerin bahçelerde de yer alması gösteriliyor. Bahçeli bir evde bulunan kişiler bu bahçe şemsiyesi modelleri sayesinde dış etmenlerden korunurken misafirlerini yılın her döneminde bahçesinde ağırlayabiliyor. Gelen misafirler kışın ortasında dahi belirli ısıtma sistemleri sayesinde şemsiye altında zaman geçirebiliyor. Soğuğu, rüzgârı ve varsa yağışı en iyi şekilde kesen şemsiyeler her zaman sıcak bir sohbet ortamının olmasını sağlıyor. Yaz aylarında ise güneş gözlüğü olmadan gezinmekte zorlanan ve küçük sürelerde dahi güneş ışınlarına maruz kaldığında yanmaya başlayan kişiler şemsiyeler ile birlikte rahatlıkla vakit geçiriyor. Gün ortasında dahi bahçelerde zaman geçirmeleri kişilerin güneşten ve sıcaktan olumsuz etkilenmesini önlüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*