ÇANAKKALE BELEDİYESİ KURBAN SATIŞ VE KESİM ALANINDAKİ HAZIRLIKLARI

kurban-kesim-2013-4

 

Bu yıl 15 Ekim Salı günü başlayacak ve 18 Ekim Cuma günü sona erecek olan Kurban Bayramı öncesinde kurban satış ve kesim yeri olarak Çanakkale Belediyesi tarafından altyapısı hazırlanmış olan eski beton santrali mevkiinde (Mezbaha karşısı) çalışmalar tamamlandı. Küçükbaş kurbanlık kesimi hem eski beton santrali mevkiindeki Satış ve Kesim Yeri’nde hem de Belediye Mezbahası’nda, büyükbaş kurbanlık kesimi ise yine Çanakkale Belediyesi’ne ait Belediye Mezbahası’nda hijyenik ve usullere uygun olarak gerçekleştirilecek.

kurban-kesim-2013-1

Kurban Bayramı öncesi hazırlık çalışmaları tamamlanan alanda düzenin sağlanması açısından peron ve yol çizgilerinin çekilmesi işlemleri gerçekleştirilirken, kentlilerimizin alana ulaşımı konusunda Satış ve Kesim Yeri’ni gösteren yönlendirme tabelaları da şehrin muhtelif yerlerine asılacak.

Hazırlıkları tamamlanan Kurban Satış ve Kesim Yeri’ne hayvan yer tahsisis ve alımları 9 Ekim 2013 tarihinden itibaren başlayacak olup, alana, iller arasında veteriner sağlık raporu olmayan, kulak küpesi bulunmayan, büyükbaş hayvanlarda pasaport, küçükbaş hayvanlarda da nakil belgesi bulunmayan ve kurban vasfını taşımayan hayvanlar alınmayacak.

kurban-kesim-2013-3

Kurban Bayramı kapsamında, meydan, park, cadde, sokak gibi kamuya açık alanlarda kurban kesimi ve satışına izin verilmeyecek olup, bununla birlikte, etrafının kapalı olması ve kesim usullerine uygun bir alanı olması koşuluyla kentlilerin kendilerine ait bahçelerinde çevreye zarar vermeden kesim yapılmasına müsaade edilecek.

Kurban Satış ve Kesim Yeri’nde ise, kesim yapacak kişi ve personelin kasaplık belgesi kontrolleri Belediyemiz Zabıta ve Veteriner Hekimliği ekiplerince yapılacak. Kurban Bayramı süresince de Belediyemiz ekipleri tarafından alanın ve genel çevresinin temizliği sağlanarak günlük temizlik ve dezenfekte işlemleri gerçekleştirilecek.

kurban-kesim-2013-2

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*