Çanakkale Belediyespor Bayan Voleybol Takımı’nın yeni antrenörü Sırp asıllı Dragan Nesic oldu

Acıbadem Bayanlar Voleybol 1. Liginde mücadele eden Çanakkale Belediyespor Bayan Voleybol Takımı’nın yeni antrenörü, 14 Kasım 2013 Perşembe günü takım yönetimi ile karşılıklı olarak atılan imzalar sonucunda Sırp asıllı Dragan Nesic oldu.

Takımla 7 yıldır birlikte çalışan Vedat Mekik ile karşılıklı olarak fesh edilen anlaşma sonrası Çanakkale Belediyespor Yönetimi, 1970 Sırbistan doğumlu Dragan Nesic ile el sıkıştı. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen imza töreninde bir konuşma yapan Belediyespor Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güneşhan, Acıbadem Bayanlar 1. Liginde kalıcı olma iddiaları bulunduğunu belirterek, “Sezona başlarken, Çanakkale ve Çanakkale voleybolu için en iyi olabilecek yerde ligi bitirmeyi arzu ettiğimizi söylemiştik. Ancak, sezon içerisinde istediğimiz sonuçları alamayınca 7 yıldır birlikte çalıştığımız hocamızla yollarımızı ayırdık. Dolayısıyla hızlı bir şekilde Çanakkale’nin hedeflerine varabileceği, dünya çapında, kaliteli bir koç bulacağımızı ve onunla anlaşacağımızı söyledik. Bu kapsamda, Türkiye voleybolunu bilen, Avrupa’da söz sahibi Dragan Nesic hocamızla anlaştık. Uzun yıllar bu ligde mücadele etmek istiyoruz. Bunun için de elimizden ne geliyorsa yapmak istiyoruz” diye konuştu.

bldspor-dragon-nesic

“ARTIK ÇANAKKALELİYİM”

Çanakkale Belediyespor Bayan Voleybol Takımı’nın antrenörlüğünü üstlenecek Dragan Nesic ise yaptığı konuşmada, kendisini göreve getiren yönetime teşekkür ederek sözlerine başladı. Bir çok iyi koç ve antrenörün Çanakkale’de çalışmak isteyeceğini belirten Nesic, “Bugün Sırp veya Bulgar değil, Çanakkaleliyim. Artık milliyetim Çanakkale Belediyespor Kulübü. Kulübün ligde kalması için elimden gelen herşeyi yapacağım” dedi. Konuşmaların ardından ise, karşılıklı olarak imzalar atıldı.

bldspor-dragon-nesic1

DRAGAN NESİC HAKKINDA

1970 Sırbistan doğumlu Dragan Nesic, kariyerine 2007 yılında Bulgaristan’da başladı. 2008-2009 sezonunda Vini Monteschiavo Jesi Spes ile çalışan Nesic, 2010-2011’de Galatasaray Bayan Takımı ve 2011-2012’de de Galatasaray Erkek Takımı ile çalışarak kariyerini sürdürdü.

Nesic’in 2007’de Bulgaristan Milli Takımı ile birlikte katıldığı Bayanlar Avrupa Şampiyonası’nda Bronz Madalyası bulunuyor. 2009’da Challange Cup’a katılan Nesic, 2010-2011 sezonu CEV Kupası ile Tele Dünya Türkiye Kupası Finali’nde Galatasaray takımı ile mücadele etme şansı yakaladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*