Çanakkale Yazlık Satışlarında Yükselişte

Çanakkale ili, kuzeybatı Anadolu’da yer alıyor. Marmara ve Ege Denizi’ne kıyısı olan kent, boğazın en dar kısmında konumlanmıştır.
Truva’nın izlerini taşıyan şehir, tatil beldeleriyle de tercih edilen bölge özelliklerine sahiptir. Çanakkale satılık yazlık satışlarında ve kiralık yazlıklarda önemli bölgeler bulunuyor.
Çanakkale ilinde en çok fiyat artışları hangi ilçelerde, en uygun fiyatlar hangi bölgelerde? Yıllık emlak verilerine göre Çanakkale;

Çanakkale Satılık Konut Oranları
Emlak verileri son bir senelik değerlendirmelerde, satılık daire fiyatları % 11.79 oranında değişim gösterdi. Metrekare birim fiyatlarında 2150 TL üzerinden işlem yapılan satılık konut oranları, bölgeye olan talebi gösteriyor. Çanakkale şehrinde yazlıklarında çok olduğu ilçe Ayvalık, en çok artışın olduğu bölge olarak tespit edildi.

Ayvalık ilçesinde, Çanakkale satılık villa ilanları, en çok değerlendirilen yatırım araçları arasında seçildi. Ayvalık satılık konut ve yazlık oranları son bir yıllık verilerde % 18.87 oranında artış göstererek, 2589 TL m’ birim fiyat üzerinden değerlendirildi.

Çanakkale şehrinde en uygun fiyatlı evlerin bulunduğu bölge ise Gelibolu ilçesi olarak belirlendi. Gelibolu ve civarındaki satılık konut fiyatları 2017 yılı emlak verilerinde 1450 TL/ m2 fiyatlarından alıcı buldu.

Çanakkale Satılık Yazlık Bölgeleri
Ayvacık Kozlu, Küçükkuyu bölgelerinde lüks villalar, satılık yazlıklar yatırımcılarında değerlendirdiği seçenekler arasındadır. Biga’da, Ezine- Geyikli’de, Sakarya’da birbirinden cazip seçenekler ile satılık konut seçenekleri bulunuyor.

Çanakkale satılık villa fiyatları metrekare ölçüleri, konum ve lokasyon özellikleri, yapı ve bina teknik özelliklerine göre değerlendiriliyor. Çanakkale merkez konumda bulunan satılık daireler, Cevat Paşa ve Aleaddin civarındaki satılık konut fiyatları, 93 bin TL ile 350 bin TL arasında m2 ölçülerine göre satışa sunuluyor.

Çanakkale satılık yazlık ilanlarının en yoğun olduğu bölgelerin başında Ayvalık geliyor. Muhteşem plajları, deniz özellikleri, tarih, coğrafya ve muazzam iklim özellikleri ile Ayvalık satılık villa seçenekleri, gelecek vadeden ve olumlu yönde gelişim gösteren bölgeler arasındadır.

Lüks konut projelerinin olduğu veya yapımı devam eden inşaat projelerinde ise indirimli fiyat kampanyaları ile lüks daireler, villalar ve satılık konutlar yer alıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*