Çanakkalenin Logosu Değişti.. İşte Yeni Logo

canakakle2013logo

 

 

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Güney Marmara Kalkınma Ajansı desteği ile yürütmekte olduğu “Çanakkale Turizmde Yeni Marka ve Değerlerini Ortaya Çıkartıyor” projesi kapsamında yer alan ‘Çanakkale Logo Yarışması’nın birincisi belli oldu. Yapılan jüri oylaması sonucunda, Çanakkale’nin dünyadaki yeni vitrini olacak ve kenti ulusal, uluslararası alanda temsil edecek logoyu, sanat yönetmeni Atilla Akın’ın çalışması temsil edecek. ‘Çanakkale Logo Yarışması’nın sonuçları ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısı açıklandı. Basın toplantısına ÇTSO Başkan Yardımcısı Mert Mildon, Turizm Komitesi’nden Meclis Üyesi Armağan Aydeğer, Genel Sekreter Sema Sandal, Logo Yarışması Komisyon Başkanı ve ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Seyhan Boztepe ile birinciliği alan Atilla Akın katıldı.

 

ÇTSO Başkan Yardımcısı Mert Mildon, birinci seçilen Atilla Akın’ı tebrik etti ve bu logonun Çanakkale’nin dünyadaki yeni vitrini olacağını belirterek, “Çanakkale’nin bu logo ile tanıtılmasını sağlayacağız. Çanakkale’deki tüm kurumların bu logoyu sahiplenmesi Odamız adına önemlidir” diye konuştu. Türkiye çapında duyurusu 17 Eylül’de yapılan ‘Çanakkale Logo Yarışması’nın Türkiye genelinde büyük ilgi gördüğünü belirten ÇTSO Başkan Yardımcısı Mildon, logo seçim süreci hakkında bilgi vererek, Çanakkale’deki 36 kamu kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşunun temsilcilerinin katıldığı son jüri oylamasında, finale kalan 7 logo çalışması arasından Atila Akın’ın logo çalışmasının birinci seçildiğini ifade etti. Seçilen logonun marka tescilinin de yapılacağını söyleyen Mildon, “Projeyi Çanakkale’den bir arkadaşın kazanması bize ayrıca mutluluk verdi” dedi. Mert Mildon ayrıca, birinci olan Atilla Akın’a yarışmanın ödülü olan 10.000 TL’lik çeki de sembolik olarak takdim etti. ÇTSO Turizm Komitesi’nden Meclis Üyesi Armağan Aydeğer de, seçilen logonun Çanakkale’nin kimliğini sergileyeceğini belirtirken, Logo Yarışması Komisyon Başkanı Seyhan Boztepe, emek harcayarak yarışmaya katıldıkları için tüm katılımcılara teşekkür etti. Çanakkale’nin yeni logosunun yaratıcısı Atilla Akın da, bu logoda tüm değerleri ile Çanakkale’yi anlatmaya çalıştığını ve bir Çanakkaleli olarak birinciliği almaktan ayrıca mutluluk duyduğunu ifade etti. Akın, “Çanakkale’nin bütün değerlerini içeren bir logo olsun istedim. Çanakkale’yi taşımak gibi bu kadar ağır bir sorumluluğu bu logoya verdiğiniz için teşekkür ederim” dedi. İstanbul Üniversitesi Cam Seramik Bölümü’nden mezun olan Atilla Akın, 20 yıldır profesyonel olarak sanat yönetmeni olarak çalışıyor. ‘Çanakkale Logo Yarışması’na 287 katılımcının 478 eseri katıldı.

 

26 Ekim tarihinde Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ile alanında uzman dört öğretim görevlisinin katıldığı ön elemede 478 logo çalışması arasından 7 eser seçildi. ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde 4 Kasım Pazartesi günü, Çanakkale bölgesindeki tüm kamu kurum, kuruluş ve STK’ların temsilcilerinin davet edildiği son jüri oylamasına 36 jüri üyesi katıldı. Bu toplantıda 7 logo içerisinde “D” rumuzuyla oylanan Atila Akın’a ait logo çalışması 36 katılımcının 15 oyunu alarak birinci seçildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*