ÇOMÜ’yü Kazanan Öğrencilerin Çanakkale ve Üniversiteye Dair İlk İzlenimleri (+ VİDEO)

2013 – 2014 Eğitim yılında 10 binin üzerinde öğrenci Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne (ÇOMÜ) kayıt yaptırdı.

Yeni eğitim yılının ilk sınav döneminde ÇOMÜ’yü bu yıl kazanan ve 7 gün 24 saat açık olan ÇOMÜ Kütüphanesi’nde sınavlara hazırlanan öğrencilere Çanakkale ve üniversiteye dair izlenimlerini sorduk.

comu-genel-foto

Celal İskender Zade – Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü

ÇOMÜ’de Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü’nde okuyorum. Burada ilk yılım, Bakü’den geldim ve 2 aydır buradayım. Yabancı uyruklu olduğum halde Çanakkale’de ve ÇOMÜ’de hiç zorluk çekmiyorum.

Çanakkale, küçük olmasına rağmen çok güzel bir şehir… Önümüzdeki yıllarda daha çok gelişecek ve bence Dünyanın merkezi olan şehirlerden bir tanesi olacak.

comu-ogrencileri-roportaj

Murat Kuvet – Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde bölümümüz bu sene açıldı. Ben ek kontenjanla geldim. Şu an sadece 1 sınıf var, fakülte bize ait diyebilirim.

Fakültenin İlk öğrencileriyiz, inşallah ilk mezunları da olacağız. İlk sınav dönemimiz, vizeler başladı. 7/24 açık kütüphanemiz var. Uyumadan çalışıyoruz orada.

ÇOMÜ beklediğimden çok daha güzel. Çanakkale’ye de çabuk alıştım. Küçük ama güzel bir şehir…

Çanakkale’de ilk haftalarda zorlandım. Sonuçta yabancı bir şehirdeyim. Burada çok fazla öğrenci var. Zamanla alışıyorsun ama yine de herkes gibi ilk haftalarda zorlandım.

Alev Şahan – Sosyoloji Bölümü

Sosyoloji Bölümü 1. Sınıf öğrencisiyim. Aydın’dan geliyorum. ÇOMÜ’yü isteyerek tercih ettim. Bir bilim insanı için özellikle başta kütüphanemiz olmak üzere çok iyi ve yeterli bir yer olduğunu düşünüyorum. ÇOMÜ hayal ettiğim gibi bir üniversite.

Özellikle kitapları çok seven biriyim, bu yüzden kütüphaneyi görünce üniversite için hayal ettiğimden çok daha fazlasını buldum diyebilirim. Kütüphanesi sessiz, kaynağı fazla, zengin ve arkadaşlarımızla birlikte çalışmak için çok güzel bir ortamı var.

Elif Güneri – BİİBF Kamu Yönetimi Bölümü

BİİBF Kamu Yönetimi Bölümü’nü kazandım. Bu yıl hazırlık okuyorum. Çanakkaleli biri olarak kazanmadan önce de gelmiştim ÇOMÜ’ye. Çok beğendim, ÇOMÜ’yü bilerek ve isteyerek tercih ettim. Burayı seviyorum, her şey beklediğim gibi, ÇOMÜ’den memnunum.

İlk sınav dönemimiz, biraz zorlanıyoruz ama Kütüphane ’den çok yararlanıyoruz Umarım başarılı oluruz.

Zehra Kapdağlı – Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü 1. Sınıf öğrencisiyim. Denizli’den geldim. ÇOMÜ’yü isteyerek tercih ettim. Üniversiteyi de Çanakkale’yi de çok sevdim.

Volkan Küçük – BİİBF Kamu Yönetimi Bölümü

Bu yıl hazırlık okuyorum. Artvin’den geldim Çanakkale’ye. Çanakkale denizi olan güzel bir memleket… Çanakkale halkı öğrenciye ayrı bir değer veriyor. Burada öğrenci olduğumu hissediyorum.

Üniversiteden de memnunum. Hocalarımız her konuda yardımcı oluyorlar. Şu an hazırlık okuyoruz. Yabancı hocalarımız da var. İngilizce bazında çok yüksek bir eğitim alıyoruz.

Cennet Düzsemel – Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü

Kısa bir süredir buradayım. Çanakkale ve ÇOMÜ’de olmaktan memnunum. ÇOMÜ’nün kampüsü birçok üniversitenin kampüsüne göre daha güzel.

Çanakkale’de sadece ulaşım konusunda sıkıntı yaşıyorum. Onun dışında her şey çok güzel ve kesinlikle tam bir öğrenci şehri burası.

Cihat Süzer – Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve kampüs çok güzel. Çanakkale İİBF ÇOMÜ’de yeni açılmış. Fakültede her şey bize ait, 6 bin kişilik fakültede 50 kişiyiz şu anda.

Çanakkale’de olmaktan memnunum, ulaşımı kolay bir şehir… Üniversiteden de memnunum. Özellikle kütüphaneden ve internet olanaklarından çok yararlanıyoruz.

Haber ve Röportaj: Duygu Karademir Aras

Fotoğraf: Gökçe Güzel

Video ve Montaj: Erkan Özavcı

Editör: Öznur B. Doğangün

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*