Doç. Dr. Fatih Algı ve Araştırma Grubuna COST ve TÜBİTAK’tan Bir Destek Daha

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Algı ve Araştırma grubunun (LOM), Malzeme Bilimleri, Fiziksel ve Nanobilimler (Materials, Physical and Nanosciences -MPNS) alanında hazırladığı araştırma projesine Avrupa Bilim Vakfı (ESF) Avrupa Bilim ve Teknoloji İşbirliği (COST) ve TÜBİTAK tarafından destek verileceği bildirildi.

“Rational design of hybrid organic-inorganic interfaces: the next step towards advanced functional materials” adlı MP1202 kodlu aksiyon çerçevesinde Atılım Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülecek olan projede taşınabilir optik ve elektronik cihazlar için yenilikçi ekran teknolojilerinin ve enerji alanında fotovoltaik teknolojilerin geliştirilmesine yönelik araştırmalar yapılacaktır.

ÇOMÜ’de Kimya, Moleküler Bilim ve Teknoloji (Chemistry Molecular Science and Technology-CMST) alanlarında ilk COST projesini 2009 yılında alan Dr. Algı, yürüttüğü uluslararası düzeydeki bilimsel çalışmaları nedeniyle son olarak 2012 yılında TÜBİTAK tarafından COST CM1006 Aksiyonu Yönetim Kurulu Türkiye temsilci üyeliğine atanmıştı. 2008-2011 yılları arasında farklı COST aksiyonlarında (D36 ve D38) iki projeyi başarıyla tamamlayan ve CM1006 Aksiyonunda uluslararası bir projesi halen yürürlükte olan Dr. Algı ve grubu böylece Malzeme Bilimleri, Fiziksel ve Nanobilimler (MPNS) alanında da ilk COST projesini ÇOMÜ’ye kazandırmış oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*