‘Dostluk ve Barış Turnuvası’ heyecanlı maçlar ve renkli görüntülerle son buldu

Çanakkale Belediyespor yönetimi tarafından bu yıl 6. kez düzenlenen ‘Dostluk ve Barış Turnuvası’ heyecanlı maçlar ve renkli görüntülerle son buldu.

Çanakkale Belediyespor’un takımlar arasındaki dostluk ve beraberliği pekiştirmek amacıyla geleneksel hale getirdiği ‘Dostluk ve Barış Turnuvası’ bu yıl 17-19 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. Anafartalar Spor Salonu’nda düzenlenen karşılaşmalara bu yıl, Sarıyer Belediyespor ve Balıkesir Belediyespor ile birlikte Romanya’nın CMS Bükreş takımı da katılarak, turnuvanın uluslararası bir havaya bürünmenisini sağladı.

Dört takımın üç gün boyunca birbiriyle mücadele ettiği turnuvada seyir zevki yüksek maçlar ortaya konarken, oyuncular da lig öncesi performanslarını görme fırsatı buldu. Çanakkale Belediyespor’un son gün karşılaştığı Romanya’nın CMS Bükreş’e karşı 3-1’lik bir galibiyet elde etmesi de takıma lig öncesinde moral getirdi.

Belediyespor Teknik Direktörü Vedat MEKİK, “Bu tür turnuvalarda önemli olan galip ya da mağlup gelmek değildir. Sonuçlara takılmamak gerekir. Sahada oyuncuların neler yaptığını, ne gibi eksikliklerin olduğunu biz teknik sorumlular gözlüyoruz. Bizim turnuvamız adı üstünde dostluk ve barış turnuvası. Spor adamları takımların, oyuncuların durumunu gözlerken, bir yandan da kenti tanıtıyoruz. Bence turnuvaların asıl amacı da budur” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*