ENGELLERİ YIKAN KONSER

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Çanakkale Kent Konseyi Engelli Meclisi Türk Halk Müziği Korosu büyük ilgi gördü.

Çanakkale Kent Konseyi Engelli Meclisi tarafından oluşturulan Türk Halk Müziği Engelliler Korosu’nun Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda düzenlenen konserine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu ile engelli yakınları, aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

engelliler-m-konser-2013-1

 

Şef İftihar Vanlı yönetimindeki koronun, saz heyeti eşliğinde koro ve solo olarak seslendirdiği türküler, dinleyicilerden de büyük alkış aldı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, konser sonunda yaptığı konuşmada, ise “Sorunun engelli olmak değil, engelleri aşamamak olduğu bu konserle ispat edildi. Engelli yok; engeli aşamayanlar var. Bu kardeşlerimiz de engelleri aşabildiğimizi ispat etmiş oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Kent Konseyine, Engelli Meclis başkanına, şefimiz İftihar Vanlı’ya teşekkür ediyoruz. Bir gün hepimiz engelli olabiliriz. Dolayısı ile engellilerle hayatı paylaşmayı bir görev saymamız lazım. Onlarla hayatı paylaşmalı iç içe yaşamalıyız. Evde engelli kalmasın diyorduk bakıyorum engelliler her yerde. Bu da bu kentin güzelliği. Bundan sonra daha çok bir arada olacağız” dedi.

 

engelliler-m-konser-2013-2

engelliler-m-konser-2013-3

engelliler-m-konser-2013-4

engelliler-m-konser-2013-5

engelliler-m-konser-2013-6

engelliler-m-konser-2013-7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*