Kartal satılık daire arayanlara neler vadediyor?

 

Kartal satılık daire arayanlara neler vadediyor?

 

İstanbul’un eski ve köklü ilçelerinden biri olan Kartal, yaşam kalitesi araştırma çalışmalarında İstanbul’da yaşanacak en iyi 12 ilçeden biri olarak karşımıza çıkıyor.

 

Anadolu yakasında bulunan Kartal bu yakanın en büyük ilçesi… Önemli ticaret ve sanayi merkezleri de bölgede yer alıyor. Son yıllarda pek çok yönde gelişim gösteren ilçe, tarihi ve kültürel açıdan da önem taşıyor. Kentsel dönüşüme ise büyük ölçüde sahne oluyor. Görsel güzellikleri ve tarihi dokusuyla göz dolduran bir ilçe… Örnek vermek gerekirse Kartal’da bulunan Dragos Tepesi, 107 metre yüksekliğe sahip olup doğal sit alanı olarak dikkat çekiyor. Yemyeşil ağaçlık tepe, Marmara Denizi’ne bakarak yeşille maviyi birleştiriyor. İşte bu nedenlerle Kartal, satılık daire arayanlar için ideal bir İstanbul ilçesi olarak öne çıkıyor.

 

Kartal’da Yaşam

Kartal pek çok açıdan olduğu gibi ulaşım ağları ve coğrafi konumuyla da dikkat çeken bir bölge. Zengin bir sosyal ve kültürel yaşama ev sahipliği yapıyor. Ayrıca büyük alışveriş merkezlerini içerisinde barındıran ilçe olarak da önem kazanıyor. Yenilenen yüzü, Kartal konut projeleri, lüks yapılarıyla sürekli değer kazanmaya devam ediyor. Bu anlamda Kartal satılık ev arayanlar için cazip hale geliyor.

Kartal’da Ulaşım Seçenekleri Çok Çeşitli

Kartal’a ulaşım farklı yollarla sağlanıyor. Denizyolu, demiryolu ve otoyol ile ilçeye ulaşılıyor. Ayrıca Kartal, Kurtköy’de yer alan ve sıkça kullanılan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na da 15 kilometre mesafede bulunuyor. İlçeden adalara kalkan vapurlar ise adalara ulaşımı mümkün kılıyor. Kartal’dan deniz otobüsü ile Yalova’ya da ulaşım sağlanıyor. Boğaz köprülerine giden otoban ve E5 karayolu da Kartal’dan geçiyor. Kadıköy- Kartal metrosu da bir diğer ulaşım seçeneği. Doğal olarak sağladığı ulaşım kolaylığı nedeniyle Kartal, satılık daire arama ölçütlerinde öncelik kazanıyor.

Üniversite ve Hastaneler Kartal’a Değer Katıyor

Süleyman Şah Üniversitesi, Marmara Üniversitesi Özcan Sabancı Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Maltepe Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu da ilçede bulunuyor. Kartal sağlık kurumları ve hastaneler açısından İstanbul’un en zengin ilçelerinden birisi olarak tanınıyor. İlçede 4 adet devlet hastanesi, 3 adet özel hastane yer alıyor.

Kartal Satılık Daire Fiyatları

Gayrimenkul sektörünün gözde bölgelerinden bir tanesi olarak öne çıkan Kartal, konut projeleri ve kentsel dönüşüm projeleri ile emlak sektörünün gündemine oturmuş durumda. Bu bağlamda Türkiye’deki kentsel dönüşüm çalışmaları, inşaat sektörünün büyük firmalarını bölgeye yönlendiriyor. İlçedeki birçok ticari alanın da kentsel dönüşüme dahil edilmesi nedeniyle Kartal, en çok konut projesinin yer aldığı İstanbul ilçelerinden biri halini alıyor.

Kartal satılık ev fiyatları ile ilgili olarak şu bilgiyi vermek mümkün. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre 100 metrekarelik bir dairenin ortalama satış fiyatı 326 bin 246 TL. Kartal satılık daire fiyatları, konutların özelliklerine, metrekare ölçüsüne ve bulunduğu yere göre değişim gösteriyor. Ortalama söylemle 100 metrekarelik bir ev için en düşük fiyat 244 bin 685 TL en yüksek fiyat ise 407 bin 808 TL olarak kendini gösteriyor.

 

 

 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*