Mehmet Danişe Müthiş Karşılama -Daniş Gövde Gösterisi yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün İstanbul Haliç Kongre Merkezinde Ak Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Mehmet Daniş adaylık açıklamasından sonra geldiği Çanakkale ‘de 3 bin kişi tarafından karşılandı.
İstanbul’dan kara yoluyla Eceabat’a gelen Daniş Eceabat İskelesinde partililer tarafından karşılandı. Beraberinde Ak Parti Milletvekili İsmail Kaşdemir, Ak Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu, Kadın Kolları Başkanı Jülide İskenderoğlu ve Gençlik Kolları Başkanı Orçun Okyay ile birlikte arabalı vapura binen Daniş’e partililer yol boyunca tezahürat yaptı.
Daniş’in içinde bulunduğu araba vapurunun Çanakkale önlerinde meşalelerle karşılayan küçük balıkçılar eşlik ederek Çanakkale iskelesine kadar deniz üzerinde gösteriler yaptı. İskele meydanında toplanan muhteşem kalabalık tarafından karşılanan Daniş, aşırı izdiham ve sevgi gösterilerinden dolayı bir ara ezilme tehlikesi geçirdi.
Ak Gençlik taraftarlarının oluşturduğu çember sonrası güçlükle ilerleyen Daniş, seçim startı öncesi halka hitaben kısa bir konuşma yaptı.
“Az laf, çok iş” diyen Daniş seçim kampanyası boyunca hiç kimseyle ağız dalaşı ve kavgaya girilmeyeceğini belirterek, Çanakkale’ye hizmet eden herkese teşekkür etti. Daniş Çanakkale’de yaşayan öğrenci, genç, yaşlı, kadın, çocuk herkesin kanalizasyon kokularından arındırılmış bir Çanakkale’de yaşama hakkı bulunduğunu vurgulayarak, Ak Parti iktidarının Ak belediyecilik hizmetlerinden Çanakkalelilerinde yararlanması düşüncesini taşıdıklarını söyledi.

Mehmet Daniş  Soğuk bir Çanakkale gecesinde yüreklerinizde ki sıcaklık hiç azalmasın. Gözlerinizde ki ışık hiç azalmasın  ifadeleri ile başladığı konuşmada bundan sonra Çanakkale’de yaşamaktan keyif alacaklarını belirterek şunları söyledi:

Nasıl ki 1915’te bu topraklarda bu bir destan yazıldı. Nasıl ki 1915’te Türkiye’nin Cumhuriyetinin temelleri bu topraklarda atıldı, el ele omuz omuza şimdi aynı duyarlılıkla, aynı hisle 2015’e yürüyoruz. Çanakkale’de büyük değişimin vaktinin geldiğini düşünüyoruz. Bu andan itibaren durmadan, daha az uyuyarak el ele omuz omuza hep birlikte kimseyi kırmadan, kimseyi üzmeden,30 mart akşamına kadar bu hizmet mücadelesini sürdüreceğiz

Çanakkale’nin kaybedilmiş yıllarını telafi edebilmek için, çok fazla çalışmamız lazım. Az laf çok iş, bizim şiarımız hep bu oldu. Çanakkale’de yaşayan gencide yaşlısı da, öğrencisi de yaşlısı da daha iyi bir Çanakkale’yi hak ediyor. Çanakkale artık kanalizasyonu konuşmamalı, Çanakkale artık boğaza bıraktığı atıkları konuşmamalı, altyapısını konuşmamalı. Çanakkale toplumsal belediyeciliği, sosyal belediyeciliği konuşmalı. Çanakkale Çağdaş belediyeciliği konuşmalı. İşte biz bu hizmete talibiz. Bu Çanakkale’ye talibiz. Durmak yok yola devam

Ak Parti Milletvekili İsmail Kaşdemir, hükümet imkanlarıyla Çanakkale’de çok işler başarıldığını anımsattı ve  Şimdi de Ak Parti belediyeciliği ve Mehmet Daniş’in başkanlığı ile yeni bir sayfa açmak istiyoruz dedi.
Çoğunluğu bayanların oluşturduğu kalabalık konuşmaların ardından dağıldı

 

mehmet-danis-canakkale-iskele-miting

 

 

mehmet-danis-canakkale-iskele-miting2

mehmet-danis-canakkale-iskele-miting3

mehmet-danis-canakkale-iskele-miting4

mehmet-danis-canakkale-iskele-miting5

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*