ORHAN UĞUR CADDESİ‘NDE MODERN SPOR ALANI OLUŞTURULUYOR…

Çanakkale Belediyesi tarafından modern bir üst yapıya kavuşturulan Esenler Mahallesi’nde bulunan Orhan Uğur Caddesi’nde sporsever kentlilerimiz için bir yenilik daha gerçekleştiriliyor.

Cadde üzerindeki orta refüj bölümünde, gidiş geliş olmak üzere toplam 900 metre uzunluğunda gerçekleştirilen yürüyüş ve koşu parkuru çalışması Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılıyor. Çalışmalar kapsamında 900 metrelik alan, sentetik yüzeyli çim kaplama ile kaplanarak, kentlilerimiz için sağlıklı, güvenli ve modern bir spor alanı yaratılıyor.

Öte yandan, yine cadde üzerinde yürüyüş ve koşu parkuru ile birlikte toplamda 3 bin 600 metre karelik bir alanda, içerisinde oturma grupları ve çeşmeler bulunan bir alan oluşturuluyor. Bu alanda, yaklaşık 200 ağaç ile gölgelendirme sağlanması hedeflenirken, aydınlatma, peyzaj ve çim kaplama düzenlemeleri de devam ediyor.

Büyük bir bölümü tamamlanan bu modern spor alanı, kentlilerimiz tarafından şimdiden büyük beğeni toplayıp kullanılmaya başlarken, alandaki tüm çalışmalar ise çok kısa bir sürede tamamlanacak. Kentlilerimizin bilgisine sunarız…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*